Translate

Pretrazi ovaj blog

Bike Tourism in Serbia

Bike Tourism in Serbia

Translate

Ponude

Osim ovih navedenih ponuda, spremamo i ponude na bazi sve učestalijeg i popularnijeg jednodnevnog turizma i to u sledećim oblastima sporta:
Biciklizam, Streličarstvo, Veslanje, Planinarenje, Alpinizam, Jedrenje, Kajak – kanu, Orijentiring, Podvodni sport, Skijanje, Rafting, splavarenje, Sportsko penjanje


Ture su zamišljene kao kombinacija različitih aktivnosti za vreme trajanja (pešačenje, biciklizam, istaživanje planina, pećina, kanjona, klisura, slobodno penjanje, paraglajding). Nisu previše ekstrmene, ali podrazumevaju solidnu kondicionu spremnost i u zavisnosti od vrsta aktivnosti, podeljene su po kategorijama (laka, srednja, teža).
Nisu bazirane samo na aktivnostima u prirodi, već obuhvataju i obilazak kulturno-istorijskih spomenika, upoznavanje sa tradicijom i smeštajem većinom u seoskim domaćinstvima.Cilj izvođenja ovih tura je i ukazivanje na značaj saradnje između lokalnih zajednica, lokalnog stanovništva, turističkih organizacija opština na čijim se teritorijama ture izvode.



        
                                      

                       POHOD NA ISTOK
 
Dunav, Dunavska regija, Eurovelo 6, znacajni kulturni istorijski spomenici, tvrdjave, samo su deo sta Vas ocekuje...


Postoji i čitav niz  mogućnosti za otkrivanje područja i uživanje u prirodnoj i kulturnoj baštini izvan velikih gradova. Brojni nacionalni parkovi,rezervati prirode, vlažne močvarne oblasti i divna ostrva, zajedno sa područjima koja je UNESCO uvrstio u Svetsku kulturnu baštinu, formiraju jedinstven prirodni pejzaž, idealan za aktivan odmor.
Netaknuti gradići i sela u ruralnim područjima, uspeli su da očuvaju autentičan način života, stare tradicije i običaje, i zahvaljujući tome nude nesvakidašnje putovanje kroz raznolike kulture i običaje. Dunavski basen je kolevka nekih od najstarijih ljudskih kultura,a dobro očuvane istorijske znamenitosti koje pripadaju različitim epohama i imperijama, nešto su što svakako vredi posetiti.





Day 1 -  Zajecar – Rajac – Negotin = 68km – Rajacke pimnice, Negotin: negot.tvrdjava, kuca Stevana Mokranjca;

Day 2 -   Negotin - Tekija = 80km – uz Dunav, malo se zadje u Kladovo;

Day 3 -  Tekija - Dobra = 80km – Trajanova tabla, vidikovac Ploce, Lepenski Vir, Dobra, NP Djerdap i vidikovci sa Miroca;

Day 4 -  Dobra - Golubac – Viminacijum = 82km - golubacki stari grad, Srebrno jezero, Viminacijum;

Day 5 – Viminacijum – Smederevo – Beograd = 83km – smederevska tvrdjava, uz Dunav...





                           

                               NIZ DUNAV


Upoznajte okolinu rute EURO VELO 6. Iako je najpopularnija eurovelo ruta, iznenadit cete se koliko je zanimljiva....


Eh taj Dunav; reka koja krasi, protiče, služi mnogim Evropskim zemljama. Reka koja ima mnoštvo pritoka, čiji je tok jedan od najdužih i najbogatijih vodom u Evropi; Dunav umnogome predstavlja jedno od velikih prirodnih bogatstava naše zemlje. Zahvaljujući Dunavu imamo i to čuveno i popularno jezero u našoj zemlji, Srebrno jezero. Da, Srebrno jezero zapravo je nekadašnji rukavac Dunava čije su obe strane, danas zatvorene velikim branama. S obzirom na njegov nastanak, ono se klasifikuje u grupu veštačkih akumulacionih jezera. Srebrno jezero nalazi se u prelepim krajevima Istočne Srbije, tamo gde je Dunav najširi u našoj zemlji, te njegova prostranstva podesćaju kao na kakvo more, i pružaju prizore koji će Vam oduzeti dah. No vratimo se samom Srebrnom jezeru koje bi trebalo da bude glavna tema ovog teksta, jezeru koje je ispunjeno tom divnom vodom Dunava; jezeru, koje je ime dobilo po neobičnom srebrnkastom odsjaju vode na suncu.





Day 1 – Belgrade – Pancevo – Omoljica – Skorenovac – Kovin

Day 2 – Kovin – Banatska Palanka – Ram – Srebrno Jezero

Day 3 – Srebrno Jezero – Veliko Gradiste – Golubac – Dobra – Donji Milanovac

Day 4 – Donji Milanovac – Tekija – Kladovo

                          
                                  


                            OD VOJVODINE DO ZLATIBORA

 

 Toliko razlikolitosti na tako malom prostoru. Vojvodina ravna, Dunav, Sava i Drina, prolazak kroz Zlatiborski okrug

 

 Staro ime planine Zlatibor je Rujan, ali kao Zlatibor se pojavljuje negde u drugoj polovini XVIII veka. Planina je nekada obilovala šumama crnog i belog bora i one su bile veliko bogatstvo ovog kraja. Bor je korišćen kao građevinski materijal za kuće i druge objekte. Od borova se proizvodio i veoma dragoceni katran koji se izvozio u mnoge krajeve, pa čak i u Dubrovnik.Na kraju, tu je borov luč, koji je u prošlosti služio za osvetljavanje prostorija u kojima su ljudi živeli a koji su Zlatiborci prodavali po celoj Srbiji.Od bora se moglo živeti, bio je zlata vredan, pravi zlatni bor, pa je tako najverovatnije i nastao njegov današnji naziv.Zlatibor je poznat po kvalitetnim pijaćim vodama, od kojih su neke najbolje u Srbiji. Na pašnjacima Zlatibora raste čak 120 vrsta najraznovrsnijih trava.


Day 1 - Beograd – Zrenjanin = 73km - na 15km od ZR ka BGD etno kompleks ‘Tiganjica’ – mini zoo, u Zrenjaninu 10 mostova na Begeju i obilazak centralnog gradskog jezgra

Day 2 -  Zrenjanin – Becej – Novi Sad = 93km – na 14km zapadno od Beceja dvorac ‘Dundjerski’, sada hotel ‘Fantast’

Day 3 - Novi Sad - Sremski karlovci – Sabac = 81km  - Iriski venac, Irig, Karlovacki vinski lagumi i gimnazija, Ruma, Hrtkovci

Day 4 - Sabac – Ljubovija (Vrhpolje etno selo) = 123km – Sabacka tvrdjava, selo ruza Lipolist, banja Koviljaca, selo Trsic

Day 5 - Ljubovija (Vrhpolje etno selo) – Mokra Gora = 75km – kanjon Ljubovidje, selo Kremna, Mecavnik

  • Overall range is 445 kilometers, daily average is 89 kilometers. Accommodation will be in hostels, hotels, motels and private Vilas during the holiday. All rooms have 2-3 beds, including evening and morning meals.
  • Key characteristics and  key tourist fascinations list - beautiful nature of Fruska Gora mountains, Old city of Petrovaradin, ethno villages, Mecavnik, nature park Mokra Gora and wooden city.






     
                                         

     

                                          BUDIMPESTA

     

    Prelepi grad na Dunavu, mostovi, biciklisticke staze, izletista i poseta Sent Adreji nece Vas ostaviti ravnodusnim. Prilika da upoznate Budimpestu iz sasvim drugacije perspektive

     

     

Budimpešta (Budapest) ili kako je mnogi zovu „Kraljica Dunava“ grad je sa skoro 2 miliona stanovnika. Podeljena je na preko 20 kvartova, ali je najjednostavnija njena podela na: Budim – koji se nalazi zapadno od Dunava i uglavnom je brdovit i Peštu – ravan deo grada istočno od Dunava. Preko 1500 godina stara istorija i kulturno blago koje su brojne civilizacije ostavile za sobom učinile su da Budimpešta nikada ne prestaje da fascinira. Poseta Budimpešti tokom jeseni će vas ostaviti bez daha svojim jesenjim bojama i kontrastima. Budimpešta će Vas provesti kroz istoriju, vratiti u detinjstvo na prvi dodir Herendi porcelana i odvući daleko u stanje romantike šetnjom pored Dunava Beogradskom ulicom.



Vikend u Budimpesti  - Dva puta mesecno (mart – novembar)
Provedite vikend u Budimpesti na biciklama, obidjite Budimpestu biciklom uz strucnog vodica

Day 1 – Beograd – Budapest (mini bus)

Day 2 – Budapest ( obilazak biciklom)

Day 3 – Budapest – Sent Andrea = 27 km biciklom.
             Sent Adrea – Beograd (mini bus)







        

        ZLATIBOR REGION TO SOUTHERN SERBIA

 

Sa Zlatibora preko reke Moravice I najveceg lucnog mosta na Balkanu, vinogradi, etno sela, Djavolja Varos I Niska tvrdjava. Pet dana totalne uzivancije

 

Đavolja Varoš je vrlo atraktivan prirodni fenomen koji se nalazi na jugu Srbije, oko 90 km jugozapadno od Niša. Čine je 202 kamene figure koje su nastale dugotrajnim i strpljivim radom prirode.Ovaj prirodni spomenik čine dva, u svetu retka, prirodna fenomena: zemljane figure, kao specifični oblici reljefa koji u prostoru deluju vrlo atraktivno, i dva izvora jako kisele vode sa visokom mineralizacijom.Ova dva u svetu retka prirodna fenomena posmatrana zajedno „Đavolju Varoš“ čine pravim svetskim čudom prirode. Atraktivnost dva neviđena čuda prirode dopunjuju okolni prirodni ambijent koji oko zemljanih figura deluje surovo, skoro mistično, a u širem okruženju živopisno i pitomo, kao i ostaci naselja, stare crkve, groblja i nekoliko zanimljivih rudarskih jama.



Day 1 –  Mokra Gora – Nova Varos = 69km (Mecavnik, Sarganska osmica, kanjon reke Uvac)

Day 2 –  Nova Varos – Studenica = 99km (Zlatarsko jezero, u Ivanjici kameni jednolucni most na reci Moravici najveci na Balkanu, vodopad kod elektricne centrale na istoj reci)

Day 3 - Studenica – Aleksandrovac (Vitkovo) = 82km (u blizini Aleksandrovca poljane Lukarevine - etno Celina)

Day 4 - Aleksandrovac (Vitkovo) – Djavolja Varos = 98km

Day 5 - Djavolja Varos – Nis = 93km – (Prokuplje, Niska tvrdjava, Cele kula)

  • Overall range is 441 kilometers, daily averaDay 1 –  Mokra Gora – Nova Varos = 69km (Mecavnik, Sarganska osmica, kanjon reke Uvac)
  • ge is 88 kilometers. Accommodation will be in hostels, hotels, motels and private Vilas during the holiday. All rooms have 2-3 beds, including evening and morning meals.
  • Key characteristics and  key tourist fascinations list - Romantic ‘old school’ Sargan rail road ride, beautiful canyon of river Uvac, Djavolja Varos, Cele Kula fortress in Nis.




              

                Beograd-D. Peščara-Temišvar


Jedina pescara u Evropi, znacajan genetski resurs nase Planete.Deliblatska pescara je ostrvostepe i sumo-stepe, koje odlikuje izvorni mozaik travnih,zbunastih i sumskih stanista. Temisvar prelepi Banatski grad sa jos poznatijim bici stazama i Timisoara Cycle Chic


TEMIŠVAR (rumunski: Timişoara, mađ. Temesvár, nem. Temeschburg / Temesvar) je grad u Rumuniji. Najveći je grad Banata, leži na reci Begej i sedište je Županije Tamiš. Sa 412.753 stanovnika Temišvar je četvrti grad po veličini u Rumuniji. Temišvar je poznat i kao kulturni, obrazovni i trgovački centar zapadne Rumunije. Temišvar je i najveći  kulturno-istorijski centar Srba u Rumuniji. Najviše srpskog življa okupljeno je upravo u Temišvaru, gde inače postoje mnoge kulturne ustanove koje ih zbližavaju. U Temišvaru se nalazi sedište Eparhije temišvarske Srpske pravoslavne crkve, kao i Saveza Srba u Rumuniji, a takođe se ovde izdaje i srpski nedeljnik „Naša reč“. Grad se naziva i „Malim Bečom“, jer je grad veoma dugo bio pod Habzburgovcima i njegovo središte svojom arhitekturom i ambijentima podseća na stari deo Beča.


Day 1-  Beograd – Smederevo 48 km
            Smederevo – Kovin 15,49km

Day 2- Kovin – Deliblatska pescara 31,84km
     Staza 1. Cardak – Vrela: Kruxna pesacka staza duzine 12 km.
     Staza 2.  Borovi breg: Pesacka staza u obliku osmice, duzine 15 km.
     Staza je pogodna i za biciklisticku (off road) voznju kao i za kondiciono trcanje.
     Staza 3. Koprivic: Kruzna pesacka staza duzine 7 km.
     Staza 4. Staza radosti: Kruzna pesacka staza duzine 5 km.
     Staza 5. Eko staza: Kruzna staza duzine 3,5 km. 
     Staza 6. Staza zdravlja: Kruzna staza duzine 3,5 km.
     Deliblatska pescara - Kovin 31,84km

Day 3- Deliblatska pescara – Temisvar 135,10km

Day 4- Obilazak Temisvara biciklom I povratak za Beograd mini busom








                  RESAVSKA PECINA I VODOPAD LISINE


PECINA I LISINE ZAJEDNO
BICIKL I PESACENJE KAO JEDNO


U zemlji izuzetno bogate istorije, divnih prirodnih lepota i interesantne arhitekture, zemlji koja nudi toliko lepota, nije teško smisliti kako da na interesantan način provedete vikend. Zaputite li se na jug, naići ćete na divne predele sa nekim od najznačajnijih srpskih manastira, Manasija i Ravanica, posetićete jedinstvenu Resavske pećine i najlepše vodopada Srbije, Lisine... Resavska pećina, 20 km od Despotovca smeštena je u krečnjačkom brdu „Babina glava“ na obodu kraškog polja „Divljakovac“ i na nadmorskoj visini od 485 m. Ubraja se u red najstarijih pećina u našoj zemlji, jer je stara 80 miliona godina, a stariji nakit se procenjuje na oko 45 miliona godina. Njeno stvaranje je počelo pre velikog ledenog doba hemijskim i mehaničkim radom reke ponornice u krečnjačkoj geološkoj podlozi. Resavska pećina je otkrivena 1962. godine, duga je 4,5 km, detaljno je istraženo 2.830 m, a za posetioce je uređeno oko 800 m.Temperatura u Resavskoj pećini je konstantna tokom cele godine i iznosi +7°C, dok vlažnost vazduha varira od 80-100%.
Nastavak puta prema Lisinama, jednom od najlepših naših vodopada, idiličnog prirodnog ambijenta
.



Day 1- Beograd – Despotovac 150 km (mini bus)
          Despotovac – Resavska pecina 20 km
          Resavska pecina -  Vodopad Lisine 11 km

Day 2- Od Resavice do Resavice MTB voznja 57 km
         Vodopad Lisine – Beograd (mini bus)